Zamerajte sa na správne umývanie vlasov
Frekvencia umývania vlasov sa odvíja od mnohých faktorov vrátane:
-
typu vlasov,
-
pokožky,
-
prostredia, v ktorom žijete,
-
stylingu a produktov, ktoré používate.
Odborníci však vo všeobecnosti odporúčajú umývať vlasy maximálne dvakrát do týždňa. Častejšia frekvencia by mohla spôsobiť dehydratáciu pokožky a zvýšenú tvorbu kožného mazu a lupín, čo priamo vedie k rýchlejšiemu masteniu.
Pred umývaním si vlasy rozčešte. Ak ste s nich mali nejaké kozmetické prípravky, opatrne ich vyčešte. Pri umývaní nepoužívajte príliš veľa šampónu či kondicionéru. Skomplikujete si jeho vyplachovanie a zbytočne zaťažíte pokožku aj vlasy.
Vyberte si kvalitné produkty na starostlivosť
Po umývaní prichádza na rad výživa vlasov, ktorá zaručí lesk a pevnosť. Na výber máte veľké množstvo produktov. Zvoliť si môžete klasické aj profesionálne výrobky, ktoré využívajú aj kaderníctva Bratislava či salóny v iných mestách. K obľúbeným sa radia vyživujúce masky, posilňujúce vlasové séra a hydratačné oleje.
Pred aplikáciou si overte, ako výrobky používať, aby ste vlasom náhodou neuškodili. Zistite, či sa produkt musí po aplikácii opláchnuť, ako dlho by mal byť na hlave a koľkokrát do týždňa alebo mesiaca ho môžete používať.
Nezabúdajte na pokožku hlavy
Pri starostlivosti o vlasy mnohí zabúdajú na pokožku hlavy. Od jej zdravia však závisí, v akom stave bude vaša koruna krásy. Raz do týždňa je dobré použiť špeciálny peeling, ktorý pokožku prekrví a pomôže jej zbaviť sa všetkých nečistôt.
Skvelo vedia pomôcť aj vlasové toniká alebo vody. Zbytočne to s nimi však nepreháňajte. Vhodné je použiť ich raz za jeden či dva týždne v čase, keď nepoužívate iné prípravky, ako napríklad peeling.
Dbajte na správne rozčesávanie vlasov a ochranu pred teplom
Aj spôsob rozčesávania určuje, ako vlasy vyzerajú a aké kvalitné sú. Základom je vhodná kefa alebo hrebeň, ktorý by ste mali vyberať podľa hustoty a typu vlasov.
Pri samotnom česaní majte trpezlivosť. Vlasy češte opatrne a tak, aby ste ich zbytočne netrhali. Ideálne spravíte, keď ich budete česať v suchom alebo vlhkom stave, pretože mokré vlasy sú náchylnejšie na zničenie a veľmi ľahko sa zlomia.
Ak by ste však chceli vlasy predsa len česať hneď po tom, ako ich umyjete, zaobstarajte si špeciálnu kefu, ktorá je určená práve na mokré vlasy.
Samostatnou kapitolou je ochrana pred teplom, na ktorú nesmiete zabúdať v prípade, že na úpravu účesu používate fén, žehličku alebo kulmu. Zvoliť si môžete sprej, špeciálnu vodičku alebo balzam.
Raz za čas zájdite za profesionálom
Domáca starostlivosť o vlasy je síce dôležitá, no nikdy sa nevyrovná tej profesionálnej v kaderníctve. Návšteva kaderníctva sa odporúča každých 6 až 12 mesiacov, kedy by vám mal kaderník alebo barber taktiež podstrihnúť a osviežiť váš dámsky alebo pánsky strih.
Aby ste však boli s výsledkom spokojní, musíte si zvoliť kaderníctvo s odborníkmi, ktorí vedia, čo vaše vlasy potrebujú. Jednou z možností sú salóny Klier, kde sa o vaše vlasy postarajú kaderníci s rokmi skúseností.
Využite naše praktické tipy a dodajte svojim vlasom potrebnú výživu, ktorá zaistí nielen pekný vzhľad strihu, ale aj dôležité zdravie.
zdroj: Unsplash.com